STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Z okazji kolejnego święta Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Lompy w Radzionkowie wraz z nauczycielkami języka polskiego p. Aleksandrą Czmok, p.Dorotą Łazaj i p. Katarzyną Konieczny przygotowali dla swoich nauczycieli uroczystą akademię, podczas której mogliśmy się dowiedzieć z jakimi typami uczniów i nauczycieli spotykamy się w naszej szkolnej codzienności.

Okazało się po raz kolejny, że dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami i potrafią trafnie wcielić się w role swoich pedagogów i niektórych kolegów.

        Spotkaliśmy nauczycieli zbyt surowych, zbyt koleżeńskich, zbyt troskliwych, ale także nauczyciela idealnego – przyjaciela i towarzysza szkolnej drogi; spotkaliśmy uczniów ważniaków, uczniów łobuzów, uczniów łakomczuchów, ale także ideał, którego tak naprawdę nie ma. Akademia dostarczyła widzom wiele radości i nieco wzruszeń, bo uświadomiliśmy sobie, jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem.

        Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie przemówieniem dyrektor szkoły Lidii Dylewskiej, w którym złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a zakończyła równie tradycyjnie wręczeniem prezentów. W tym roku były to jesienne jabłka z wróżbą. Mamy nadzieję, że wróżby były trafione a dobre życzenia się spełnią. Odśpiewanie na zakończenie akademii najsłynniejszej polskiej pieśni „Sto lat” daje nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

Aleksandra Czmok

 

GALERIA

 

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • 12 marca dzień otwarty - zapraszamy +

    zaprasza na DZIEŃ OTWARTY 12 marca 2019r. (wtorek)godzina 16.00 W programie: Spotkanie z dyrektorem – przedstawienie oferty na rok szkolny 2019/2020. DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie