Z okazji kolejnego święta Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Lompy w Radzionkowie wraz z nauczycielkami języka polskiego p. Aleksandrą Czmok, p.Dorotą Łazaj i p. Katarzyną Konieczny przygotowali dla swoich nauczycieli uroczystą akademię, podczas której mogliśmy się dowiedzieć z jakimi typami uczniów i nauczycieli spotykamy się w naszej szkolnej codzienności.

Okazało się po raz kolejny, że dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami i potrafią trafnie wcielić się w role swoich pedagogów i niektórych kolegów.

Spotkaliśmy nauczycieli zbyt surowych, zbyt koleżeńskich, zbyt troskliwych, ale także nauczyciela idealnego – przyjaciela i towarzysza szkolnej drogi; spotkaliśmy uczniów ważniaków, uczniów łobuzów, uczniów łakomczuchów, ale także ideał, którego tak naprawdę nie ma. Akademia dostarczyła widzom wiele radości i nieco wzruszeń, bo uświadomiliśmy sobie, jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie przemówieniem dyrektor szkoły Lidii Dylewskiej, w którym złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a zakończyła równie tradycyjnie wręczeniem prezentów. W tym roku były to jesienne jabłka z wróżbą. Mamy nadzieję, że wróżby były trafione a dobre życzenia się spełnią. Odśpiewanie na zakończenie akademii najsłynniejszej polskiej pieśni „Sto lat” daje nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

Aleksandra Czmok