STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do wrześniowych ogólnopolskich akcji promujących czytelnictwo. Klasy ósme oraz gimnazjaliści wzięli udział w Narodowym Czytaniu, natomiast pozostałe klasy zaproszono na Dzień Głośnego CzytaniaMimo tego, że wydarzenia te mają określone daty, w realiach szkolnych zostały rozłożone w czasie i odbywały się na zajęciach wychowawczych.

Młodzież gimnazjalna oraz ósmoklasiści gościli w bibliotece szkolnej, gdzie słuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz brali udział w pogadankach na temat wydarzeń historycznych przedstawionych w książce. Dużo uwagi poświęcono sylwetce głównego bohatera Cezarego Baryki, który na początku książki jest rówieśnikiem naszych uczniów, ma podobne problemy jak dzisiejsza młodzież, wymyka się matce spod kontroli, wagaruje, zakochuje się. Dopełnieniem spotkania było oglądanie fragmentów filmu „Przedwiośnie”, w tym sceny kiedy nauczyciel traktuje uczniów rózgą. Celem zaprezentowania jej było podkreślenie, że żyjemy w o wiele lepszych czasach. We współczesnej szkole nie stosuje się przemocy ani słownej, ani fizycznej.

        Pozostałe klasy zaproszono na Dzień Głośnego Czytania. Książki wybrane do czytania miały nie tylko zaciekawić młodych czytelników, ale także zachęcić do pogadanek na temat tolerancji, akceptacji inności oraz przyjaźni. Wychowanie młodego pokolenia w duchu tychże wartości powinno zaowocować i przyczynić się do poprawienia wzajemnych relacji w klasie, w domu, na podwórku. Podczas zajęć młodsi uczniowie mieli również okazję do wspólnego tworzenia prac plastycznych lub wzięcia udziału w konkursie na ilustrację do wysłuchanej bajki. Starsi doskonalili umiejętność korzystania ze słownika języka polskiego, wyszukując kluczowych haseł.

Literatura ma ogromny wpływ na kształtowanie ludzkich postaw , dlatego należy sięgać po dobre książki, by uwrażliwić uczniów na drugiego człowieka. Drobnymi kroczkami można dojść do dużych celów. Powinniśmy o tym pamiętać w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żyjemy w ciekawych, ale niespokojnych czasach, więc powtórzmy za J. R.R. Tolkienem „My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”. Pamiętajmy o tym.

 

GALERIA - Dzień Głośnego Czytania       GALERIA - Narodowe Czytanie

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie