Dzisiaj odbyły się czwarte zajęcia na basenie w tarnogórskim Aqua Parku realizowane w ramach projektu "Umiem pływać".

Uczniowie z klasy 3a bardzo chętnie korzystają z bezpłatnych dla siebie zajęć. Ich celem jest oswojenie się z wodą, opanowanie podstaw nauki pływania i zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Statystyki mówią coraz dobitniej: regularnie zwiększa się ilość dzieci z otyłością. Pływanie to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie sprawności fizycznej i walkę z nadwagą. Dzieci czerpią z tych zajęć ogromną przyjemność, którą można dostrzec na ich uśmiechniętych twarzach.