Na jednej z pierwszych lekcji historii z p. Barbarą Jantą klasa 4c szukała swoich korzeni wśród starych fotografii, dokumentów oraz innych przyniesionych do szkoły pamiątek.

Dzięki nim wszyscy  mogli poznać historię swoich przodków, ich pasje i marzenia- o niektórych mówi się w rodzinach do dzisiaj. Mogli spojrzeć w oczy prababci Marysi i pradziadka Franciszka, poznać dzieje ich miłości oraz zmagania z ówczesną rzeczywistością.

Czwartoklasiści namacalnie przekonali się, że losy naszych przodków są ściśle splecione z losami naszej małej i dużej Ojczyzny. To była niesamowita podróż w czasie na niezwykłej lekcji.