• Zapraszamy
  • Uczniowie

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji biblioteka zaprosiła uczniów klas I – III oraz grupę przedszkolną na spotkanie z wierszem. Członkowie koła bibliotecznego przygotowali na tą okoliczność inscenizacje wierszy: Sójka, Pod krzaczkiem, Czerwcowy stragan.

Celem spotkania było zachęcenie dzieci do sięgania po książki, w tym po zbiory wierszy. W trakcie pogadanki nt. poezji i warsztatu pracy poety zwrócono uwagę na poznawczy, wychowawczy i zabawowy aspekt tego typu twórczości. Uczniowie na ochotnika mogli recytować znane im wiersze lub przeczytać wylosowaną rymowankę Małgorzaty Strzałkowskiej ze zbioru „Wierszyki łamiące języki”.

Poza spotkaniem w bibliotece uczniowie klas II – VII oraz gimnazjaliści zostali zaproszeni do udziału w konkursie pod hasłem „Poetyckie zmagania” (więcej informacji o konkursie w zakładce Biblioteka).

• konsultacje +

Serdecznie zapraszamy na konsultacje w dniu 7 listopada o godzinie 1700. DALEJ