STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

       Dnia 24 stycznia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika.
Część artystyczną przygotowali członkowie koła bibliotecznego.

Na początku była „Piosenka o alfabecie” oraz prezentacja wiersza Wandy Chotomskiej „Abecadło w rymy wpadło”. Następnie pierwszoklasiści wspólnie ze starszymi koleżankami przeczytali wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Układanka”. W ten sposób udowodnili, że potrafią już czytać. W czasie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki W. Chotomskiej „Pięciopsiaczki” oraz historyjki Grzegorza Kasdepke „Biały kruk”. Pomogło to maluchom trafnie odpowiedzieć na pytania co potrzebne jest pisarzowi, by powstała książka i rozwiązać zagadkę białego kruka.

W drugiej części spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i złożyli uroczyste ślubowanie. Punktem kulminacyjnym było samodzielne wypożyczenie książki. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz list adresowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania i przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Młodych czytelników zaproszono także do udziału w konkursie „Magia czytania”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki.


Życzymy wielu miłych wrażeń podczas spotkań z lekturą.

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Ogłoszenia Szkolne +

    Awarii linii telefonicznej Z powodu awarii linii telefonicznej wszystkie sprawy proszę załatwiać poprzez szkolną pocztę elektroniczną Ten adres pocztowy jest DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie