STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

       

        Listopadowe dni nie kojarzą się zazwyczaj z soczystą zielenią, a raczej z nagimi drzewami i deszczem. W Szkole Podstawowej nr 4 w Radzionkowie 6 listopada było jednak zielono jak wiosną.

Wszystko dlatego, że odbyło się tutaj uroczyste otwarcie Ekolandii – Zielonej Pracowni,  która powstała dzięki zwycięskiemu projektowi pani Joanny Labus – Kolano. Udział w nim umożliwił nam Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Katowicach. Na pierwszą wędrówkę do tego baśniowego miejsca nauki zaprosiliśmy pana prezesa WFOŚiGW w Katowicach, mgr. Andrzeja Pilota; dr. Gabriela Tobora – Burmistrza miasta Radzionków, przyjaciół naszej szkoły oraz Dyrekcję, Rodziców, nauczycieli i uczniów.

        Pierwszym aktem była uroczysta, „zielona” akademia uświetniona ekologicznym spektaklem, pt. „Paskudy” przygotowanym przez panią Aleksandrę Czmok i jej zespół teatralny w składzie: Karolina Czmok, Marta Drapała, Nikola Glowik, Marcin Gnot, Oliwia Hachulska, Anna Jasińska, Martyna Mika, Natalia Otrembnik, Justyna Pietryga, Paula Ptasik, Rafał Semczuk. Inscenizacja pokazała, jak ważne jest to, by każdy z nas poważnie i odpowiedzialnie podchodził do swojej obecności na Ziemi, że ekologia to nie tylko modne hasło, ale jak najbardziej realny obowiązek nas wszystkich.  

        Następnie goście, prowadzeni przez panią Dyrektor Halinę Hypki, zielonym szlakiem udali się do Ekolandii. Tam pan Burmistrz wraz z panem Prezesem WFOŚiGW,  przecinając wstęgę, oficjalnie rozpoczęli działalność Zielonej Pracowni – uczniowie prezentowali nie tylko aranżację klasy, ale przede wszystkim możliwości pomocy dydaktycznych, w które została ona wyposażona, dzięki funduszom pozyskanym w projekcie. Ostatnim, najsłodszym, etapem było spotkanie przy torcie, oczywiście również zielonym.

        A teraz do pracy! Mamy nadzieję, że tak piękne miejsce, jak nasza Ekolandia, zachęci wszystkich do wytężonej nauki biologii, przyrody, chemii, fizyki i geografii, a Szkoła Podstawowa nr 4 stanie się miejscem wychowującym mądrych i odpowiedzialnych mieszkańców naszej planety.

        Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować uroczystość, szczególnie pani dyrektor Halinie Hypki za wsparcie i życzliwość; panu Andrzejowi Hajdzie, za udostępnienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego, Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniach uczniów do ról, pani Karinie Walocha,pani Annie Buchacz, pani Elżbiecie Krzemińskiej, pani Celinie Kurzok, pani Soni Chmiela ipanu Łukaszowi Przewoźnikowi za wsparcie muzyczne i plastyczne; pani Barbarze Janta, pani Janinie Wilczek, pani Teresie Koczyba, pani Annie Ledwoń, pani Joannie Matonia za przygotowanie słodkiej części uroczystości; paniom z obsługi za dbanie o estetykę i organizację widowni; przedszkolakom z grupy „Sówki” z wychowawczyniami: panią Lidią Bloch i Magdaleną Bezdzietny oraz uczniom z klasy szóstej, których prace plastyczne były częścią scenografii, a także uczniom prezentującym możliwości nowej zielonej pracowni i wszystkim życzliwym osobom, bez których nie udałoby się tak sprawnie przygotować naszego zielonego święta.

Aleksandra Czmok

 

PRZEDSTAWIENIE I AKADEMIA

OTWARCIE I ZAJĘCIA

POMOCE

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • Słodka Środa i Zebranie z rodzicami +

    W dniu 20 listopada (środa) Komitet rodzicielski wraz z Samorządem Uczniowskim organizują słodką środę w tym dniu na parterze sprzedawane DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie