STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        W piątek 27 października 2017 o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. J. Lompy w Radzionkowie odbyło się spotkanie z poliglotą, Panem Konradem Jerzakiem vel Doboszem.

Pan Konrad pochodzi z podwarszawskiej miejscowości Zielonka. Nasz gość biegle zna następujące języki: polski, portugalski (wersja brazylijska), francuski, angielski, hiszpański, esperanto, włoski, a także na poziomie podstawowym: rosyjski, czeski, arabski (dialekt egipski), rumuński, chorwacki, suahili, tamilski, hindi, niemiecki, perski, fiński, japoński, ukraiński.

Spotkanie rozpoczęło się od rozdania nagród laureatom konkursu „Sekrety Poliglotów”, który odbył się 26 września 2017 na terenie naszej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki naszego gościa. Następnie uczniowie zaprezentowali krótką scenkę, w której przedstawiali się w kilku językach. Później głos zabrał Pan Konrad. Opowiadał o udziale w programie „ The Brain – genialny umysł”, udzielił wielu cennych rad i wskazówek dotyczących nauki języków obcych, między innymi zorganizował prosty test, w którym mogliśmy odkryć nasze predyspozycje do nauki języków. W czasie spotkania słuchacze mogli zadawać pytania, na które nasz gość udzielał odpowiedzi. Spotkanie zakończyła sprzedaż książki Pana Konrada z jego autografem.

Po zakonczeniu oficjalnej części można było zadać naszemu gościowi indywidualne pytania i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zorganizowali Pan Łukasz Przewoźnik oraz Pani Anna Maćkowska.

ZOBACZ

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • Kiermasz Świąteczny i Zebranie z rodzicami +

    W dniu 18 grudnia (środa) Od godziny 11:00 do godziny 19:00 w sali gimnastycznej odbędzie się kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie