STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Już po raz szósty odbył się konkurs gwary„Przidom do nos po niyszporach”. Jest on organizowany przez Parafię WNMP w Rojcy i Panią Marię Osadnik pod patronatem Burmistrza Miasta Radzionków. Tegoroczna gala laureatów odbyła się w Centrum Kultury Karolinka.

        Okazuje się, że co roku w konkursie bierze udział większa ilość uczestników. Podzieleni są na cztery kategorie, zależnie od wieku. Uczniowie naszej szkoły brali udział w kategorii szkoły podstawowe i zaprezentowali się wspaniale:

Alex Harwig przygotował monolog pod tytułem „Niy ma sprawiedliwości na tym świecie” o Józku, Pyjtrze i Gryjtce; Kinga Liszczyk  wyrecytowała śląską wersję „Pana Hilarego” „ftory szukoł swoich breli”; Daria Müller opowiedziała po śląsku o swoich wrażeniach po przeczytaniu lektury „W pustyni i w puszczy” „ło Neli, Staśku i ich rajzie po Afryce”; Helenka Waniek zaśpiewała piosenkę „Kulali kyjza” o trudach życia robotników na Śląsku a Julia Wrodarczyk opowiedziała znaną bajkę o trzech świnkach, z których „ino jedna była robotno jak Ślonzok”.   Wszyscy włożyli mnóstwo wysiłku w opanowanie naprawdę trudnych tekstów. Na szczęście pomogli Rodzice. Prezentacja wypadła pięknie, także dlatego, że dzięki uprzejmości dyrekcji CK „Karolinka” uczniowie wystąpili w ludowych strojach.

        I… udało się wygrać: Alex Harwig zajął I miejsce, a Daria Muller II miejsce. Helenka Waniek za brawurowe wykonanie swojej piosenki otrzymała wyróżnienie. Gratulacje dla uczestników i wszystkich, którzy pomogli w ich przygotowaniu do występu.   

Aleksandra Czmok

 

GALERIA

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • Słodka Środa i Zebranie z rodzicami +

    W dniu 20 listopada (środa) Komitet rodzicielski wraz z Samorządem Uczniowskim organizują słodką środę w tym dniu na parterze sprzedawane DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie